Aparat portabil de îndepărtare a părului cu diodă de gheață Soprano
Portabilitatea supremă se întâlnește cu performanța profesională: cântărind doar 3 kg și mai mică decât o coală de hârtie A4, dispune de o sursă laser coerentă fabricată în SUA-și putere ridicată de-energie (150W/40J), combinând mobilitatea cu rezultate de epilare de calitate comercială-.
Funcționare inteligentă în mod dublu-: Echipat cu un ecran tactil de 4,3-inchi și moduri EXP (Începător)/PRO (Expert), acesta acceptă comenzi intuitive ale piesei de mână și ajustări ale parametrilor bazate pe glisiere, asigurând ușurința de utilizare atât pentru începători, cât și pentru profesioniști.
Îndepărtarea părului de înaltă-eficiență pentru toate tonurile de piele: tehnologia cu triplă-lungime de undă (755/808/1064nm) acoperă tonurile de piele deschise, medii și închise; sistemul are o durată de viață de 80-milioane de impulsuri, realizează îndepărtarea definitivă a părului în 4–6 ședințe și reduce părul cu 40–50% într-un singur tratament.
Descriere
Parametrii tehnici
Ce este și cum funcționează
Silaskin Pro este o mașină portabilă de îndepărtare a părului cu laser cu diodă, care oferă performanță clinică-într-un factor de formă care se potrivește într-o geantă de transport-. Cântărind doar 3 kg și măsurând mai puțin decât o coală de hârtie A4 (270×230×90mm), acest dispozitiv este conceput pentru practicienii care au nevoie de rezultate profesionale fără a fi legați de o stație de lucru staționară.
Sistemul folosește o sursă laser American Coerent - de aceeași calitate găsită în-mașinile clinice de dimensiune completă -, cu o durată de viață nominală de 80 de milioane de cicluri de emisie. Laserul emite energie concentrată la o lungime de undă de 808 nm (sau opțiunea cu lungime de undă triplă: 755 nm, 808 nm și 1064 nm), țintind melanina din foliculul de păr. Energia pătrunde suficient de adânc pentru a ajunge la papila dermică, lăsând în mare parte neafectat țesutul pielii din jur.
Cum funcționează tratamentul:
Energia laserului este absorbită de melanina în firul de păr și în folicul. Acest lucru generează căldură care dăunează capacității foliculului de a se regenera. Deoarece părul crește în cicluri, sunt necesare mai multe tratamente pentru a prinde foliculii în faza lor de creștere activă. După 4 până la 6 ședințe, majoritatea utilizatorilor obțin reducerea permanentă a părului.
Dispozitivul are un sistem de operare cu mod dublu-:
Modul EXP– Interfață simplificată cu parametri prestabiliți pentru începători și îngrijire de rutină. Energia este limitată la 19 J/cm², ceea ce îl face sigur pentru utilizatorii pentru prima dată-și zonele sensibile.
Modul PRO- Control complet cu energie reglabilă de până la 150 W (40 J), frecvență de până la 10 Hz și lățime a impulsului de până la 300 ms. Conceput pentru practicienii cu experiență care trebuie să adapteze tratamentele la tipurile individuale de piele și caracteristicile părului.
Un ecran tactil de 4,3-inchi oferă un control intuitiv, iar piesa de mână are un ecran de 1,5-inchi care se sincronizează cu unitatea principală - permițând ajustări ale parametrilor în timp real fără a reveni la consolă.
Specificațiile cheie dintr-o privire
| Caracteristică | Caietul de sarcini |
|---|---|
| Sursa laser | American Coherent (80 de milioane de fotografii) |
| Lungime de undă | 808nm (sau 755nm + 808nm + 1064nm) |
| Putere de mână | 150 W (50 W pe bar) |
| Ieșire de energie | Până la 40J |
| Dimensiunea spotului | 10×12 mm |
| Răcire | semiconductor pe 6 nivele + răcire cu aer |
| Ecran | Piesă de mână principală de + 1.5-inchi de 4,3 inchi |
| Greutate | 3 kg |
| Dimensiuni | 270×230×90mm (mai mic decât A4) |
| Putere de intrare | 450W |
| Voltaj | AC110V–220V (universal) |
| Moduri | EXP (începător) + PRO (expert) |
| Siguranţă | -Blocare automată când piesa de mână este andocata |
| Certificari | CE, FDA, ISO |

Ceea ce îl deosebește
Portabilitate adevărată fără a compromite puterea
Majoritatea laserelor portabile sacrifică producția de energie pentru a reduce dimensiunea. Silaskin Pro oferă 150 W de putere portabilă - suficientă pentru tratamente clinice-de gradul - cu o greutate de numai 3 kg. Dispozitivul este mai mic decât o coală de hârtie A4, ceea ce îl face cu adevărat portabil pentru medicii mobili, clinicile pop-sau practicienii care călătoresc între locații.
Durată de viață de 80 de milioane de lovituri
Bara laser American Coherent este evaluată pentru 80 de milioane de cicluri de emisie. Într-o clinică tipică care tratează 20-30 de clienți pe săptămână, acest lucru se traduce prin ani de utilizare înainte ca înlocuirea să devină o considerație. Sursa laser este de aceeași calitate găsită în sistemele staționare care costă mult mai mult.
Moduri de operare duale pentru diferite niveluri de calificare
Modul EXP simplifică interfața pentru începători și tratamente de rutină - energia este limitată la 19 J/cm², iar parametrii sunt pre-optimizați. Modul PRO deblochează capacitatea completă de 150 W, permițând practicienilor experimentați să ajusteze-energia, frecvența și lățimea impulsului pentru clienții individuali. Acest design cu mod dublu- înseamnă că același dispozitiv poate fi folosit atât de personalul junior, cât și de practicienii seniori.
Gestionați-sincronizarea ecranului
Piesa de mână are propriul ecran de 1,5-inchi care reflectă afișajul principal. Practicanții pot ajusta parametrii direct de la piesa de mână - fără a fi nevoie să se întoarcă la consola la mijlocul tratamentului. Aceasta este o caracteristică mică care îmbunătățește semnificativ eficiența fluxului de lucru în timpul sesiunilor lungi.
Răcire cu șase-nivele pentru confort
Sistemul folosește semiconductor și răcire cu aer cu șase niveluri reglabile. Intensitatea de răcire poate fi selectată în funcție de sensibilitatea pielii și de zona de tratament. Designul cu două-orificii de ventilație laterale ajută la disiparea rapidă a căldurii, păstrând piesa de mână confortabil de ținut în mână în timpul utilizării prelungite.
Siguranță cu-blocare automată
Când piesa de mână este fixată în suportul său, sistemul se blochează automat -, prevenind activarea accidentală. Aceasta este o caracteristică practică de siguranță care reduce riscul în mediile aglomerate ale clinicilor.
Tensiune universală și întreținere redusă
Dispozitivul acceptă atât intrarea de 110V, cât și 220V, ceea ce îl face potrivit pentru utilizare internațională. Designul sigilat nu necesită întreținere de rutină în afară de menținerea curată a unității - fără filtre de înlocuit, fără conducte de apă de spălat.
Specificatii tehnice
| Parametru | Caietul de sarcini |
|---|---|
| Laser | |
| Sursa laser | American Coerent |
| Lungime de undă | 808 nm (singură) / 755+808+1064nm (triplu) |
| Putere de mână | 150 W (50 W pe bar) |
| Ieșire de energie | Până la 40J |
| Dimensiunea spotului | 10×12 mm |
| Durata de viață a emisiilor | 80 de milioane de lovituri |
| Răcire | |
| Tip de răcire | Semiconductor + racire cu aer |
| Niveluri de răcire | 6 niveluri reglabile |
| Ventilare | Design cu două-orificii de aerisire laterale |
| Controale | |
| Ecranul principal | Ecran tactil de 4,3 inchi |
| Ecran pentru piese de mână | 1,5 inchi (se sincronizează cu principal) |
| Moduri de operare | EXP (începător) + PRO (expert) |
| Gama de frecvente | Până la 10 Hz (mod PRO) |
| Lățimea pulsului | Până la 300 ms (mod PRO) |
| Fizic | |
| Greutatea dispozitivului | 3 kg |
| Dimensiunile dispozitivului | 270 × 230 × 90 mm |
| Dimensiunile ambalajului | 503 × 408 × 113 mm |
| Greutate ambalaj | 5,5 kg (inclusiv dispozitiv) |
| Putere | |
| Putere de intrare | 450W |
| Tensiune de intrare | AC110V–220V (universal) |
| Siguranţă | |
| -Blocare automată | Piesa de mână se blochează atunci când este andocat |
| Anti-atingere accidentală | Apărătoare pentru nasturi pe piesa de mână |
| Certificari | CE, FDA, ISO |




Scenarii de aplicare
| Setare | Utilizare primară | De ce se potrivește |
|---|---|---|
| Servicii mobile de frumusețe | Tratamente de îndepărtare a părului-la locație | Greutate de 3 kg, dimensiunea A4 - încape într-o geantă de transport |
| Clinici și saloane mici | Servicii complete de îndepărtare a părului | Clinica-evaluează performanța la preț comercial |
| Pop-up-Clinici și evenimente | Stații de tratare temporare | Portabil; configurare rapidă și împachetați-în jos |
| Practicanți în mai multe-locații | Tratamente pe mai multe site-uri | Transport ușor între locații |
| Utilizare la domiciliu (Notă-profesională) | Epilare personală sau de familie | Modul EXP pentru începători; PRO pentru avansat |
| Închiriere de echipamente | Închiriere pe termen scurt{0} | Compact; ușor de expediat; durabil |
Rezultatele tratamentului
Cronologie pentru reducerea părului
Datele clinice arată o reducere progresivă cu fiecare sesiune:
Dupa 1 sedinta: 40–50% reducere a părului vizibil. Firele de păr tratate scapă în mod natural timp de 1-2 săptămâni.
Dupa 3 sedinte: Recreșterea părului încetinește semnificativ. Creșterea nouă pare mai fină și mai ușoară.
Dupa 6 sedinte: Reducerea permanentă a părului obținută pentru majoritatea utilizatorilor. Părul rămas este semnificativ redus în densitate și grosime.
Lungimea de undă de 808 nm este eficientă pentru majoritatea tipurilor de piele, iar opțiunea de lungime de undă triplă- (755 nm pentru piele deschisă, 808 nm pentru pielea neutră, 1064 nm pentru piele întunecată) extinde acoperirea la tipurile Fitzpatrick de la I la VI.
Performanță{0}}reală
Ieșirea de energie concentrată - până la 40J cu piesa de mână de 150W - asigură că fiecare impuls furnizează suficientă energie foliculului. Dimensiunea spotului de 10×12 mm echilibrează zona de acoperire cu densitatea energetică, făcând tratamentele atât eficiente, cât și eficiente.
Ce spun practicienii
Practician estetic mobil, Marea Britanie
"Folosesc Silaskin Pro de opt luni acum. Se potrivește în geanta mea cu echipament, alături de tot ce am pe mine. Greutatea de 3 kg înseamnă că nu sunt epuizat până la sfârșitul unei zile de călătorie. Modul PRO îmi oferă controlul de care am nevoie, iar modul EXP este ceea ce folosesc atunci când antrenez personalul nou.
Proprietar de clinică mică, Australia
„Am înlocuit un laser staționar voluminos cu Silaskin Pro. Performanța clinică-există acolo - Nu am observat nicio scădere a eficacității tratamentului -, dar dispozitivul ocupă o fracțiune din spațiu. Durata de viață a fotografiilor de 80{-milioane- înseamnă că nu ne vom face griji cu privire la înlocuirea confortabilă a piesei de mână în ani de zile. sesiuni spate-în spate."
Lanț de saloane de înfrumusețare, Germania
„Am achiziționat trei unități pentru brațul nostru de serviciu mobil. Tensiunea universală înseamnă că le putem folosi în locațiile noastre europene fără adaptoare. Ecranul de 4,3-inchi este intuitiv - personalul nou îl preia rapid. Sincronizarea ecranului piesei de mână este surprinzător de utilă; practicienii pot ajusta setările fără a se întoarce la unitatea principală."




Producție și certificări
Weifang Benomi Electronic Technology Co., Ltd.– 18 ani în producția de echipamente estetice.
Cu sediul în Weifang, China, Benomi proiectează, produce și distribuie echipamente estetice profesionale din 2006. Compania operează un atelier fără praf-certificat internațional-, o investiție critică pentru asamblarea laser de precizie.
18+ anide cercetare și dezvoltare continuă și producție
Atelier fără praf-certificat internațional– asigura un montaj de calitate
Capacități OEM/ODM: Logo-uri personalizate, culori ale mașinii, ambalaj, interfață software
Design gratuit de logopentru comenzile în vrac calificate
Certificari: Conform CE, FDA, ISO-
2 ani garanțieasupra sistemului complet
Asistență post-vânzare 24/7– depanare, ghidare video, expediere piese de schimb
Fiecare unitate este testată înainte de expediere. Videoclipurile-de verificare înainte de expediere sunt disponibile la cerere.
Politici de vânzare cu ridicata și OEM/ODM
| Articol | Informaţii |
|---|---|
| Cantitatea minima de comanda | 1 unitate (probă), 3 unități pentru en-gros |
| Configurație standard | Unitate principală + piesa de mână + 4.3" touchscreen + accesorii |
| Opțiuni de lungime de undă | 808 nm (singură) sau 755+808+1064nm (triplu) |
| Opțiuni de personalizare | Culoare mașină, plasare logo, ambalare, branding software |
| Serviciu gratuit de logo | Da – include lucrări de artă și îndrumări pentru plasare |
| Perioada de graţie | 7-10 zile pentru probă; 20–30 de zile pentru vrac (variază în funcție de personalizare) |
| Transport | Express (DHL/FedEx/UPS), transport aerian, transport maritim (FOB Qingdao/Shanghai) |
| Condiții de plată | T/T, PayPal, Alibaba Trade Assurance, L/C pentru comenzi mari |
| garanție | 2 ani standard (planuri extinse disponibile) |
| Asistență post-vânzare | 24/7 prin WhatsApp/WeChat/E-mail – suport video, expediere piese |


Întrebări frecvente
Î1: Care este diferența dintre modul EXP și modul PRO?
Modul EXP este conceput pentru începători și pentru tratamente de rutină. Energia este limitată la 19 J/cm², iar parametrii sunt prestabiliți pentru siguranță și ușurință în utilizare. Modul PRO deblochează capacitatea completă de 150 W, permițând practicienilor experimentați să ajusteze energia, frecvența și lățimea impulsului pentru clienții individuali.
Î2: Este tratamentul dureros?
Majoritatea clienților descriu senzația ca fiind o căldură ușoară sau furnicături. Sistemul de răcire pe șase-nivele reduce temperatura suprafeței pielii în timpul tratamentului, îmbunătățind confortul. Sensibilitatea variază în funcție de individ și zona de tratament.
Q3: De câte sesiuni sunt necesare pentru rezultate permanente?
Majoritatea utilizatorilor obțin reducerea permanentă a părului după 4 până la 6 ședințe. După prima ședință, 40-50% din păr este redus. Până la a șasea sesiune, de obicei se obține o reducere permanentă.
Î4: Ce tipuri de piele pot fi tratate?
Lungimea de undă unică de 808 nm este eficientă pentru majoritatea tipurilor de piele. Opțiunea cu lungime de undă triplă (755 nm + 808nm + 1064nm) acoperă tipurile Fitzpatrick de la I la VI, inclusiv pielea bronzată.
Î5: Cât de portabil este dispozitivul?
Dispozitivul cântărește 3 kg și măsoară 270×230×90 mm - mai mic decât o coală de hârtie A4. Este conceput pentru a încăpea într-o geantă de transport pentru practicieni mobili.
Î6: Cât durează sursa laser?
Bara laser American Coherent este evaluată pentru 80 de milioane de cicluri de emisie. Într-o clinică tipică care tratează 20-30 de clienți pe săptămână, acest lucru se traduce prin ani de utilizare.
Î7: Pot personaliza dispozitivul cu marca mea?
Da. Serviciile OEM/ODM includ culori personalizate ale mașinii, plasarea logo-ului, designul ambalajului și brandingul software. Designul gratuit de logo este disponibil pentru comenzile în vrac calificate.
Î8: Ce certificări are dispozitivul?
Dispozitivul este certificat CE și FDA, fabricat într-o unitate conformă ISO-.
Î9: Care este acoperirea garanției?
Garanția standard de 2 ani acoperă unitatea principală și piesa de mână. Sunt disponibile planuri de garanție extinsă.
Î10: Cât durează livrarea?
Exemple de comenzi: 7–10 zile de producție + 3–5 zile de livrare expres. Vrac pe mare: 20–30 de zile până la porturile principale. Transportul aerian este de asemenea disponibil.
Î11: Dispozitivul necesită întreținere?
Nu este necesară întreținerea de rutină în afară de menținerea curată a unității. Designul sigilat nu are filtre de înlocuit sau conducte de apă de spălat.
Î12: Pot vedea o demonstrație înainte de a comanda?
Da. Sunt disponibile demonstrații video live și videoclipuri cu-testare înainte de expediere.
Contactați Benomi Electronics
Tag-uri populare: Mașină portabilă de îndepărtare a părului cu laser cu diodă de gheață soprano, China, producători de mașini de îndepărtare a părului cu laser cu diodă de gheață soprană portabilă, fabrică
O pereche de
Cea mai nouă mașină laser cu diode de gheață SopranoTrimite anchetă
S-ar putea sa-ti placa si














